Skialpinistické preteky Kubínska Hoľa

28.02.2015 00:00

Tak je sobota, hybaj ho na pretek na Kubínsku Hoľu. Prišiel čas preteku po ročnej pauze spôsobenej vlaňajším nedostatkom snehu. Okolo 14.00 hod. sme sa zaregistrovali v hoteli Green na Kubínskej Holi, pripravili výstroj a vypočuli si výklad trate.

Carbon tým tu skialp  teren dobre pozna nakoľko sem veľmi radi chodíme potrénovať. Štart bol za hotelom Green, počasie bolo teple – vodavé, chalani museli na niektorých miestach prihodiť sneh lopatou, ale to len hneď za chatou v lese. Ako býva zvykom chrti vyleteli a my ostatný sme sa zoradili za sebou a šlapali sme vo vláčiku hore lesom ktorý nás doviedol k vodnej nádrži v polke zjazdovky, nádrž slúži na zasnežovanie zjazdovky. Ďalej sme pokračovali po zjazdovke asi 200m, kde sme prišli na stanovište zhodili lyže a pokračovali na lyžiarkach asi 100m, potom lyže na nohy ešte pár metrov výšlapu a pásy dole a zvážnicou pod lavíňovište. Potom cikcakmi hore Lavínovištom skoro až na hrebeň. Tu sme na stanovišti zhodili pásy dolu a hybaj ho lavínovišťom dole, zjazd bol sakra ťažký ale to ma baví. Vrátili sme sa na zvážnicu a ňou na zjazdovku a po nej pokračoval zjazd až skoro na koniec zjazdovky, tu sme si dali dole lyže a behom po ceste a parkovisku k hotelu Gree a bonbónik, ešte raz to iste. Atmosféra preteku bola ako vždy na Orave kamarátska ale na trati si nikto nič nedaroval. Chalani tohto roku pritvrdili s dĺžkou ale treba posúvať svoje méty. Po preteku nás čakalo super občerstvenie a zábava, škoda, že sme sa nemohli zúčastniť After párty lebo sme počuli, že bola fantastická. Foto z preteku je k videniu v galérii.