Malá Fatra Open 2015

14.03.2015 00:00

Je 14. Marec a ideme na pretek Malá Fatra Open 2015.Počasie organizátorom  moc neprialo a preto museli prezentáciu a štart preteku presunúť na Zajacovú. Štart bol nad Romanou o 10.00 hod.

Tu už boli snehové podmienky super a preto trať bola klasická ako po iné roky  po pretekovej na Generál až ku chate Pod Chlebom tu mali cieľ B kategória a A pokračovalo do Snilovského sedla na Veľký Fatranský Kriváň tu sme zhodili pásy  a zlyžovali dole žľabom, smerom k chate . Nahodili pásy a repete, hore na Kriváň. Znovu sme ho zlyžovali a posledný výšlap bol nazad na cestu nad chatu a už len krátky zjazd k chate kde bol cieľ. Počasie bolo pod mrakom a  nad chatou sa k tomu pridal aj nepríjemný vietor. Tento pretek som prvý krát absolvoval v A kategórii. Super až na to, že mi pri nasadzovaní pásov ušla lyža ale aj to sú skúsenosti, ktoré mi chýbajú a musím sa z nich poučiť. Občerstvenie bolo na Turianskej chate ale nám sa nechcelo isť dole  a ostali sme na Chate Pod Chlebom. Tu sme si dali čaj a aj iné tekutiny a nakúpili kopec tombolových lístkov ako každý rok a tešili sa na tombolu. Super pretek dúfam, že aj na rok sa na ňom uvidíme. Foto v Galérii.